Emre Erbirer

kültür.limited

Emre bir kültür yöneticisi, kolaylaştırıcı ve yazardır. Kapsamlı bir iletişim, programlama, topluluk oluşturma ve proje yönetimi deneyimine sahip yaratıcı bir profesyonel olarak ATÖLYE’de Yaratıcı Platform Yöneticisi olarak çalışıyor. ATÖLYE’nin İstanbul’daki mekân, topluluk ve programlamasından sorumlu ve yaratıcı ekonomi odaklı olarak stratejik tasarım, topluluk tasarımı ve programlama gibi alanlarda projeler tasarlayıp yürütmekte. 

Emre, aynı zamanda kültür sektöründeki profesyoneller için bağımsız bir platform olan kültür.limited’in kurucusudur. Öğretim görevlisi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde farklı alanlarda dersler vermektedir. Topluluk oluşturma çalışmalarına CreativeMornings Istanbul ve Global Goals Jam Istanbul’un ev sahipliği ile Design Calendar İstanbul’un küratörlüğünü yaparak küresel ölçekte devam etmektedir.

Emre’nin kültür yönetimi ve kültür politikaları üzerine yazıları Istanbul Art News, Cumhuriyet, Calling, T24, Vogue, Zero ve GQ gibi mecralarda yayınlanmıştır. Akademik makaleleri ise Kültür Politikaları ve Yönetimi Yıllığı (KPY Yıllık), Yeni Medya Çalışmaları ve The European Network on Cultural Management and Policy Yearbook’ta yer almıştır. Emre aynı zamanda, 2017 yılından beri bağımsız bir sanat yazarı olarak AICA Türkiye üyesidir.