Gizem Gezenoğlu

Fermente Events & Bozcaada Caz Festivali

Yaklaşık 13 yıldır kültür-sanat ve eğlence sektörünün çeşitli alanlarında çalışıyorum. Son 5 yıldır ise kendi şirketim ‘’Fermente Events’’ ile başta Bozcaada Caz Festivali olmak üzere sektörün farklı alanlarında yer alıyorum. Sektörün içindeki yolculuğumun bugün geldiği noktada, Bozcaada Caz Festivali’ne liderlik ederken şirketim ile kaynak geliştirme ve sponsorluk yönetimi, pazarlama danışmanlığı, proje yönetimi gibi alanlarda danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı’ndaki eğitimimin ardından kariyerime Showhow’da içerik yöneticisi olarak başladım. O dönem Türkiye’nin en büyük festivali olan Rock’n Coke 2013’te marka ilişkileri sorumlusu olarak deneyim kazandım. Sonraki yıllarda Garden Sale ve Mindbody festivallerini koordine ederek alternatif festivallerde uzmanlığımı genişlettim ve !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, Tamirane, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Projesi gibi pek çok birbirinden farklı mekan, festival ve projede yer aldım.

2016 yılında Bozcaada’da yaşamaya başladım. İstanbul’daki diğer projelerime uzaktan devam ederken, aynı yıl iş ortaklarımla birlikte Bozcaada Caz Festivali’ni hayata geçirdik.

Şu anda aktif olarak Bozcaada Caz Festivali’nin 5. yılı çalışmalarına devam ederken, 212 Photography İstanbul’da marka ve sponsorluk ilişkileri yöneticisi olarak çalışmaya ve şirketim ile farklı kurumlara danışmanlık vermeye devam devam ediyorum.