Tufan Dağtekin

Effective Studios

Prodükisyon hayatına çocuk yaşlarda Almanya’da dj lik yaparak başlayan Tufan Dağtekin, daha sonra Audio-Video konusunda aldığı eğitimler ile profesyönelliğe adım attı.

Yine Almanyada kendi ajansını kurarak uzun yıllar Ses ve Görüntü prodüksiyonu alanlarında çalıştı. Tufan Dağtekin İstanbul Effective Prodüksiyon Stüdyolarının kuruculularıdandır.

Halen Audio, video ve animasyon üzerine çalışmalar yapmaktadır. Birçok tiyatro, müzikal ve yaratıcı teknolojik projede yer alırken günümüzün eriştiği işitsel ve görsel teknolojiyi farklı alanlarda kullanmanın yollarını aramaktadır özellikle sanal gerçeklik ve hologram üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Tufan Dağtekin video oyunları testleri ve tanıtımları yapmaktadır aynı zamanda Almanya’da Video Oyunları konusunda TV Programı yapmıştır.

2013 te Yolcu Tiyatro Wolfgang Borchert’in Kapıların dışında ve Joko’nun doğum günü isimli oyunlarında Görsel tasarım, Prodüksiyon ve ses tasarımı yaptı. Boyutlu yüzeyler üzerine 3D animasyonlar uygulayarak Türkiyedeki ilk 3D video mapping gerçekleştirenlerdendir. Mimari ve endüstriyel tasarımlar üzerine uyguladığı animasyonlar event dünyasında ses getirmiştir ve bir çok kurumsal firma tarafından tercih edilmektedir.

Aynı zamanda seslendirme Yönetmenliği yapan Tufan Dağtekin alanında lider olan Steinberg yazalımlarının Türkiye resmi eğitmenidir ve ses teknolojileri konusunda eğitimler vermektedir.

Şu an  BrandMAP stratejik pazarlama ve marka yöneticiliği uzmanlık dalında yüksek lisans yapmaktadır.  Türkiye’de prodüksiyonun marka ve marka faydası için oluşturulması konusunda çalışmalar yapmaktadır.

BrandMap dergisinde teknoloji editörüdür ve  E-Spor konusunda Türkiye’nin en prestijli Formula 1 liglerinden olan “Business Gankers F1 E-Spor” Liginin kurucusu ve yöneticisidir.

Halen Effective Stüdyolarında Prodüktör ve Ses mühendisliği yapan sanatçı şu an kapsamlı Confused isimli dijital sergisi üzerinde çalışmaktadır.